به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز خبرنگار پیامی صادر کرد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز خبرنگار پیامی صادر کرد
به گزارش روابط عمومی دفترآموزش وتوسعه فعالیت های فرهنگی وهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در جهان پر شتاب امروز که اخبار تحولات و رویدادها در کوتاهترین زمان ممکن نشر می یابد، سرعت و دقت نظر عنصری تعیین کننده در عرصه خبر محسوب می شود. از سوی دیگر گسترش شبکه های اجتماعی و افزایش چشمگیر شمار کاربران و شهروندان از این ابزار، سبب ارتقاء سطح آگاهی و نیز اعتماد مردم به خبرسازان شده است . از این رو رعایت اخلاق حرفه ای رسانه ای و پای بندی به اصل صداقت در انتشار اخبار، عاملی تعیین کننده و تمیز دهنده خبر موثق از خبر ناموثق به شمار می رود

اکنون قدرت رسانه از مظاهر قدرت نرم در روابط دولت ها شمرده می شود و برای حفظ اقتدار و ایفای نقش موثر کشورمان در تحولات منطقه ای و  جهانی، نیازمند همت و تلاش بیشتر خبرنگاران فرهیخته، سختکوش و اندیشمند هستیم.

لازمه پیشرفت و توسعه همه جانبه و پایدار ایران اسلامی، ارج نهادن به اصحاب رسانه و ایجاد زمینه مساعد برای انتشار آزادانه اخبار و دسترسی آسان شهروندان به اطلاعات است و خرسندم که دولت تدبیر و امید با راه اندازی سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات، گامی موثر در این مسیر برداشته است.

همچنین به تقویت رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی اهتمام داشته است؛ به طوریکه مجوز نزدیک به نیمی از مطبوعات کشور در دولت یازدهم صادر ٨شده است

با گرامی داشت یاد و خاطره همه شهدای رسانه و قلم، فرا رسیدن ١٧ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و سختکوشان عرصه اطلاع رسانی صمیمانه تبریک می گویم و از خداوند متعال توفیق بیشتر عزیزان را مسالت دارم.

 

روابط عمومی دفترآموزش
۱۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۸:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500