به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

مراسم تکریم و معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

مراسم تکریم و معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری، سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، حسین فریدون و نیز جمعی از مسئولان فرهنگی و هنرمندان عرصه های مختلف هنری ، مراسم تکریم و معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفترآموزش وتوسعه فعالیت های فرهنگی وهنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین تکریم و معارفه در تالار وحدت با بیان این مطلب کسانی که در حوزه فرهنگ و هنر تلاش می کنند، طبیبان جان جامعه هستند. افزود: اگر پزشکان طبیبان جسم هستند، اصحاب فرهنگ و هنر طبیبان روح هستند، اگر قدر پزشکان دانسته می شود، باید قدر کسانی که در حوزه فرهنگ و هنر و رسانه نیز تلاش می کنند، دانسته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مفتخرم که چند دهه در میان اصحاب فرهنگ و هنر زندگی کرده ام، امروز هم این را توفیق الهی را نعمت خدادادی می دانم که بتوانم برای این اصحاب گامی بردارم.

صالحی  ایرانی را زنده، پرنشاط و پرتکاپو معرفی کرد و گفت: ایرانی در طول قرن های متمادی با نفس فرهنگ و هنر زنده مانده و هر جریان مهاجمی را به خاک نشانده است.

وی از سینما، موسیقی، شعر، ادبیات کودک و نوجوان و تئاتر به عنوان حوزه هایی یاد کرد که فرصت های زیادی را برای بیشتر دیده شدن ایران در اختیار دارند. و گفت: باید قدر جوانان دانسته شود زیرا این نسل می تواند تولید اشتغال و عرضه فرهنگ و هنر را متکثر کند.

صالحی گفت :  امروز ما را با سینمای مان، جوایز اسکار، موسیقی فاخر، تابلوهای نقاشی، هنرهای نمایشی پر شکوه و بارزترین شخصیت های آن از جمله علی نصیریان می شناسند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردانی از خدمات سه ساله علی جنتی در دوره پر فراز و نشیب خدمت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: همچنین تلاش های صالحی امیری و تکاپو، تعامل، حل مساله و بحران توسط او که به کمک این وزارتخانه آمد را قدر می نهیم.

مراسم تکریم و معارفه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز شنبه 4 شهریور در تالار وحدت برگزار شد.

روابط عمومی دفترآموزش
۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۲:۳۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500