به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز از دانشجویان 7 رشته میزبانی می کند

دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز از دانشجویان 7 رشته میزبانی می کند
با افزوده شدن 4 رشته جدید، دانشگاه علمی - کاربردی فرهنگ و هنر البرز از دانشجویان 7 رشته تحصیلی میزبانی می کند

به گزارش روابط عمومی و امور جشنواره های دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر مرکز علمی - کاربردی فرهنگ و هنر استان البرز با اعلام این مطلب در مراسم تجلیل از دانشجویان ممتاز و ضیافت افطار که با حضورمدیرکل دفترآموزش وتوسعه فعالیت های فرهنگی وهنری ، دانشجویان، اساتید و جمعی از مسئولان استان برگزار شد از افزایش سه برابری دانشجویان این دانشگاه در ترم جدید خبر داد و گفت: با افزایش چهار کدرشته خبرنگاری، عکاسی، نقاشی ایرانی و طراحی پوشاک به رشته های قبلی این مرکز شامل گرافیک، روابط عمومی و امور فرهنگی، این مجتمع به تدریج به قطب دانشگاهی جدیدی در فصل فرهنگ وهنر البرز بدل خواهد شد که وجه تمایز آن «مهارت پایه» و کابردی بودن آموزشها است.

وی زمان توزیع دفترچه ثبت نام را اواخر مرداد یا اوایل شهریورماه عنوان کرد.

مهدی عسگری با اشاره به ظرفیت های بالای این مجتمع آموزشی و استعدادها و علاقمندان گسترده حاضر در البرز اظهار داشت: با حمایت های مسئولان وزارت فرهنگ بویژه  موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر کشور و تداوم روند توسعه فعالیت ها، انشاا... طی یک سال  ونیم آینده شاهد افزایش دانشجویان مرکز به هزاروپانصد دانشجو خواهیم بود.

مشاورعالی مدیرکل فرهنگ البرز تقدیر از دانشجویان ممتاز و نمونه مرکز در حوزه های تحصیلی، اخلاق و ورزش را به منزله تکریم از مقام دانشجو و تبیین جایگاه علم، اخلاق و پویایی میان جوانان و دانشجویان ارزیابی کرد.

 

آمادگی برای انجام پروژه های علمی در حوزه فرهنگ و هنر

مدیر مرکزعلمی کاربردی فرهنگ و هنر البرز با اشاره به این که مدیریت علمی و محتوایی تدوین اطلس جامع فرهنگی استان البرز اخیرا به این دانشگاه واگذار شده است، گفت: این مرکز آمادگی انجام پروژه های علمی، تحقیقاتی و مشاوره به دستگاه ها در عرصه مهندسی فرهنگ و هنر را دارد.

مهدی عسگری ایجاد کانونی برای ایده پردازی، طراحی و تولید پروژه های فرهنگی و هنری را از مهمترین فواید تاسیس این دانشگاه برشمرد و تصریح کرد: طرح تدوین اطلس فرهنگی کرج از سال های گذشته مطرح شده اما تاکنون به نتیجه نرسیده بود.

وی افزود: مطالعات اولیه این طرح انجام شده و فاز اجرایی آن با حمایت مسئولان استانی به زودی آغاز خواهد شد.

این مسئول همچنین از آغاز مطالعات ویژه برای ساخت نماد هنری شایسته و مناسب برای شهرستان کرج  به منظور «هویت بخشی» به منطقه خبرداد و گفت: در صورت تمایل دستگاه های متولی این موضوع از قبیل استانداری، شورا و شهرداری کرج این مرکز آمادگی همکاری علمی و عملیاتی در این خصوص را دارد.

 

روابط عمومی و امور جشنواره های دفتر آموزش و توسعه فعالیتهای فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،
۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۵:۱۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500